Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie pod patronatem Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie

Nowości

wyjatkowe.jpg

 

J. Kaplan,L.Schnurnberger - MOJE SĄ WYJĄTKOWE!

 

Zabawna, pełna perypetii opowieść o trzech przyjaciółkach, które w momencie, gdy sądzą, że wszystko co najlepsze mają już za sobą, postanawiają zacząć wszystko od nowa. Sara, ma czterdzieści jeden lat, zajmuje się kateringiem. Jej pierwszy mąż James uciekł do Patagonii osiem lat temu, zostawiając ją z dzieckiem. Przeprowadza się wraz ze swym synem Dylanem do swojego narzeczonego, Bradforda, mieszkającego w bogatej dzielnicy Nowego. Jej najlepsza przyjaciółka Kate, wzięta dermatolog, ma romans z bogatym, żonatym mężczyzną, Owenem. Kolejna z trójki - Berni -będąca w ciąży z bliźniakami , wyprowadza się z Zachodniego Wybrzeża i rezygnuje z satysfakcjonującej pracy na rzecz macierzyństwa. Komplikacje pojawiają się gdy na horyzoncie pojawia się wyjątkowo złośliwa była żona Bradforda ze swoją nieznośną córką. Życie Sary zamienia się w piekło, tym bardziej, że w tym samym czasie z dalekiej Patagonii powraca James z zamiarem odzyskania małżonki...

 

 

 

zapach[1].jpg

 

 

Jean -Christophe Rufin -ZAPACH ADAMA


Polska wiosną 2005 roku. Juliette, dwudziestokilkuletnia Francuzka, pewnej nocy wdziera się do wrocławskiego instytutu biologicznego i uwalnia z jego pomieszczeń zwierzęta doświadczalne. Niszczy drogie wyposażenie laboratorium, na ścianie zostawia napis: „Respektujcie prawa zwierząt". Uciekając, zabiera tajemniczą fiolkę z czerwoną zakrętką.
Sprawą - na zlecenie polskich służb specjalnych - zajmuje się para byłych amerykańskich agentów CIA: specjalistka w dziedzinie psychologii oraz lekarz, którzy niegdyś byli kochankami. Czy ta operacja ma związek z bioterroryzmem i międzynarodową siatką ekologów fanatyków?
Akcja powieści toczy się w różnych miejscach - od pustyni Kolorado, przez całą Europę, aż po Wyspy Zielonego Przylądka i Brazylię. Rufin penetruje środowisko wyznawców radykalnego ekologizmu, bada rozbieżności i paradoksy teorii ekologicznych, pisząc o niebezpiecznych konsekwencjach stosowania nauk i poglądów w praktyce. A wszystko to czyni niebywale intrygująco, scena po scenie bawiąc się z czytelnikiem w kotka i myszkę, jak na autora znakomitego dreszczowca przystało.

 

 

komisarz.jpg

 

 

Marcin Wroński- KOMISARZ MACIEJWSKI


Powalający jak litr czystej wypity pod trzy meduzy w lubelskiej spelunce "Wykwintna". Skuteczni jak prawy prosty boksera, zniewalający jak Rudolf Valentino i niepowstrzymani niczym szarżująca tankietka. Oto podkomisarz Zygmunt "Zyga" Maciejewski i jego ludzie. Najlepsze gliny z Wydziału Śledczego. O ile akurat nie boksują, nie piją i nie podrywają panienek... Bo dobry policjant z Lublina wygląda, jakby nie wyglądał, albo wygląda jak bandyta. Tudzież jak alfons. 9 listopada 1930 r. serce Lublina pika jeszcze rytmem starego flegmatyka, gdy bestialsko oprawiony trup naczelnego "Głosu Lubelskiego" pobudza je do poziomu palpitacji. Komu podpadł znany z ciętego języka pismak? Włoskiej mafii czy komunistycznej międzynarodówce? A może to robota satanistów, którzy podobno odprawiają czarne msze w cukierni Semadeniego? A może zlecenie dał konkurencyjny "Kurier Lubelski"?

 

 

 

Nie.jpg..jpg

 

 

Irena Matuszkiewicz- NIE ZABIJAĆ PAJĄKÓW

 

Nowa powieść Ireny Matuszkiewicz, łączy w sobie reporterską pasję autorki i jej miłość do klasycznej powieści kryminalnej spod znaku Agaty Christie. Świetnie skonstruowana fabuła, poczucie humoru, wyraziste postaci i sugestywnie odmalowane realia - lektura, od któ rej trudno się oderwać.
Dworek pod lasem, obok kamienica. Towarzystwo mieszane - ponętna sekretarka, matka i syn alkoholicy, lubieżny przedsiębiorca, dystyn gowana nauczycielka, nieokrzesana młoda dziewczyna z dwoma garbami, wygadany pięciolatek. Któregoś dnia jeden z mieszkańców kamienic y, Henryk Pająkowski, emerytowany oficer milicji, zostaje znaleziony w lesie - martwy, z nożem w plecach i z plastikową zabawką w ks ztałcie diabelskich rogów na głowie. Komisarz Dyna nie ma łatwego zadania - motyw mieli wszyscy sąsiedzi ofiary. Pająkowski z żoną, także byłą milicjantką, bez przerwy pisali donosy i domagali się interwencji. Przeszkadzało im wszystko - psy bez kagańców, wózek in walidzki na klatce schodowej, rzekome tupanie kotów, wieczorne rozmowy, picie piwa na podwórku...Po co w przeddzień śmierci Pająk odwiedził dworek? Kto okradł zwłoki i co zabrał? Czy denat miał romans z którąś z sąsiadek, czy to tylko plotki? Walczący z nadwagą komisarz ma się z czym zmagać.Co gorsza, żona ofiary zarzuca mu nieudolność i - a jakże - pisze na niego skargę.

 

 

mimi.jpg

 

Tim Parks- DUCH MIMI


Laura Templeton to niepoprawna romantyczka marząca o wielkiej miłości. Gdy jej małżeństwo kończy się fiaskiem, a mężczyzna jej życia okazuje się wyrachowanym i cynicznym draniem, bezwzględnie wykorzystującym pozycję społeczną i towarzyską żony, Laura traci wiarę w pomyślny los. Pozostawiona z pustym kontem bankowym i pełnym goryczy sercem, ciężką pracą stara się zapewnić godne warunki życia so bie i dzieciom, tocząc samotną walkę z przeciwnościami losu. Do czasu, aż na jej drodze pojawi się mężczyzna marzeń...